Mládež

Kolektiv mladých hasičů byl obnoven v roce 2011. Mladí hasiči ve věku od 5 do 15 let soutěží v Opavské lize mládeže a také v pohárových soutěžích. Na podzim 2021 se opět složil smíšený dorostenecký tým. Od jara do podzimu se scházíme na tréninkovém hřišti v Důlku. V zimních měsících využíváme halu Základní školy v Bolaticích a hasičskou zbrojnici. Svou kondičku zlepšují i o letních prázdninách. Plní odznaky odborností, účastní se různých taktických cvičení.

Vedeme děti nejen k samostatnosti, zodpovědnosti, spolupráci, respektování a upevňování pravidel chování ve společnosti vůči dospělým a starším lidem, ale i k ochotě pomoci nejen lidem, ale i zvířatům.

Vedoucími kolektivu jsou Andrea Pytlíková, Jana Ratajová a Pavla Jarošová. Martin Pytlík je řidičem a zajišťuje obsluhu PS 12 nejen na trénincích, ale i na soutěžích. Podle svých možností vypomáhají i ostatní členové sboru, zejména se zajištěním techniky a překážek.

V letních měsících pro naše mladé hasiče pořádáme letní soustředění k zlepšování své fyzické zdatnosti a obohacujeme jej i o výlety po okolí. Dále navštěvujeme hasičské stanice profesionálních hasičů, přespáváme na místní zbrojnici, výletujeme, aktivně se podílíme na akcích pořádaných obcí a jinými. Staráme se o svou obec v rámci Dne Země.

Vedoucí mládeže:

Andrea Pytlíková