Jednotka SDH obce Bolatice

Jednotka Sboru dobrovolných hasičů obce Bolatice je zřízena obcí Bolatice za účelem provádění hašení požárů a záchranných prací při živelních pohromách a jiných mimořádných událostech, včetně plnění dalších úkolů. Pro účely plošného pokrytí území Moravskoslezského kraje jednotkami požární ochrany, je zařazena mezi jednotky s územní působností kategorie JPO II/1. Zabezpečuje výjezd jednoho družstva o zmenšeném početním stavu (1+3), přičemž vyjíždí do 5 minut od vyhlášení poplachu a doba jízdy na místo události zpravidla nepřesahuje 10 minut. Členové jednotky vykonávají službu v jednotce jako své vedlejší povolání a pobírají za ní pravidelnou měsíční odměnu.

Ke své výjezdové činnosti využívá primárně dvě vozidla, a to CAS 24 Renault a DA 15 Mercedes-Benz Sprinter. K dispozici jsou dále vozidla CAS K25 Liaz a VEA Škoda Roomster.

Nařízení Moravskoslezského kraje – Požární poplachový plán Moravskoslezského kraje předurčuje bolatickou jednotku pro zásahy v obcích: Bělá, Bohuslavice, Bolatice, Dolní Benešov, Háj ve Slezsku, Hněvošice, Chlebičov, Chuchelná, Kobeřice, Kozmice, Kravaře, Mokré Lazce, Oldřišov, Opava-Kateřinky, Opava – Malé Hoštice, Opava – Pusté Jakartice, Píšť, Rohov, Služovice, Strahovice, Sudice, Štěpánkovice, Štítina, Třebom, Velké Hoštice a Závada.